سم زدایی با کلونیدین

سم زدایی با کلونیدین

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
250,000 تومان

سم زدایی با کلونیدین برای ترک تریاک و مواد مخدر

علائم شایع خماری تریاک و مواد مخدر
سم زدایی با کلونیدین علائم را در حد قابل تحمل کم می کند ولی همیشه باعث قطع کامل علائم نمی شود.

علائم شایع ترک (خماری) قطع مصرف تریاک و مواد مخدر شامل موارد زیر است:

درد عضلانی و مفصلی، بی خوابی، اضطراب، برانگیختگی و تحریک پذیری و مشکلات گوارشی است.

در این نوع سم زدایی بیمار مصرف مواد را قطع کرده و علایم خماری با استفاده از داروهای مختلف که توسط پزشک تجویز می شود کم می شود. داروی اصلی که برای این نوع سم زدایی استفاده می شود کلونیدین است. این نوع سم زدایی برای مصارف کم و سبک مواد و بیشتر بر اساس تمایل بیمار توسط پزشک دوره دیده و با تجربه مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از سم زدایی یابویی (یا خودسرانه بدون مصرف دارو) این نوع سم زدایی از نظر سختی و پر دردسر بودن در مرتبه دوم قرار دارد!

برای آشنایی بیشتر با انواع سم زدایی اینجا را کلیک کنید.

۱- این دوره درمانی برای افراد باانگیزه ای طراحی شده است که مصرف سبک مواد مخدر دارند و مصرف خود را به کمترین حد ممکن کاهش داده اند و برای کاهش عوارض قطع کامل مواد مخدر دنبال راه حل های دارویی هستند. در این برنامه درمانی مصرف تدخینی تریاک در کمترین مقدار و کمترین دفعات در طی روز نسبت به مصرف خوراکی آن و همچنین نسبت به مصرف هروئین و متادون، مصرف سبک در نظر گرفته می شود.

این برنامه درمانی همچنین می تواند برای قطع مصرف بوپرنورفین (ب۲) و ترامادول کاملا مؤثر باشد. این افراد نیز برای ورود به این درمان لازم است مصرف ترامادول یا بوپرنورفین را به کمترین دوز ممکن کاهش دهند. هرچند تلاش ما این است که برنامه درمانی به صورت اختصاصی برای قطع مصرف این داروها طراحی و راه اندازی کنیم.

افرادی که قصد دارند از این برنامه درمانی در جهت قطع هروئین یا داروهایی نظیر متادون استفاده کنند ممکن است درصد موفقیت کمتری داشته باشند. به هر حال ما این برنامه درمانی را برای قطع مصرف سنگین مواد توصیه نمی کنیم.

۲- هیچ تضمین صددرصدی برای موفقیت سم زدایی با کلونیدین وجود ندارد. و درصد موفقیت کاملا وابسته به شخص و انگیزه های وی و همچنین دقت در رعایت برنامه درمانی است.

۳- با توجه به اینکه این برنامه درمانی به صورت درمان از راه دور ارائه می شود. شرکت کنندگان در این برنامه درمانی با وارد شدن در آن می پذیرند که سن زیر ۵۰ سال دارند، کودک نیستند، از لحاظ بدنی و طبی کاملا سالم هستند و بیماری زمینه ای و سابقه بیماری خاصی ندارند، سابقه حساسیت به دارو مخصوصا حساسیت به کلونیدین ندارند، در صورتی که زن باشند باردار نیستند، در طول برنامه درمانی سر کار نمی روند، رانندگی نمی کنند و در صورت برخورد با هرگونه مشکل امکان دسترسی به پزشک در محل زندگی اشان را خواهند داشت. با توجه به از راه دور بودن برنامه درمانی و همچنین داوطلبانه بودن آن، هرگونه مسئولیت شرکت در این برنامه درمانی به عهده شرکت کننده خواهد بود و کلینیک آینده هیچگونه مسئولیتی را در این زمینه به عهده نمی گیرد.

۴- امکان مشاوره تلفنی یا تصویری با مشاور در این برنامه درمانی روزانه حداکثر ده دقیقه خواهد بود که شرکت کنندگان در این برنامه درمانی می توانند از آن استفاده کنند.

۵- این برنامه درمانی در ده جلسه برای ده روز طراحی شده است. و از زمانیکه در آن ثبت نام می کنید به مدت ۱۴ روز در دسترس خواهد بود و حتی اگر در آن شرکت نکنید بعد از ۱۴ روز منقضی خواهد شد.

۶- هزینه ثبت نام در دوره درمانی تحت هیچ شرایطی بازگردانده نخواهد شد.

اسکرول به بالا
×